fbpx

13 kwietnia 2022

Riesling & Co. – degustacja win niemieckich

Po dwóch latach 21 kwietnia w Warszawie, Niemiecki Instytut Wina ponownie organizuje spotkanie z niemieckimi winami. To 12 edycja wydarzenia, które od tego roku zmieniło nazwę na Riesling & Co.

W stolikowej degustacji jakościowych win niemieckich weźmie udział ponad 20 producentów. Wśród nich będą winiarze, którzy poszukują możliwości współpracy z polskimi importerami oraz polscy importerzy, którzy przedstawią oferowane przez siebie niemieckie wina.

Polska od kilku lat jest ważnym rynkiem i zalicza się do dziesiątki najważniejszych rynków eksportowych winiarstwa niemieckiego. Export win niemieckich do Polski podwoił się w okresie krótszym niż dziesięć lat.  A z roku na rok rośnie również średnia cena eksportowanych win, co oznacza wzrost ilości win z wyższej półki cenowej. Średnia cena na litr wina eksportowanego do Polski wyniosła 1,94 euro za litr i w porównaniu z 2020 rokiem wzrosła o ok. 7%. 

Riesling (fot. DWI)

Zapraszamy branżę winiarską, sommelierów, właścicieli restauracji, sklepów z winami, importerów wina, dziennikarzy i blogerów winiarskich na to wydarzenie.

To doskonała okazja, aby porozmawiać z winiarzami, dla których Polska jest ważnym rynkiem, ale również okazja, by popróbować Rieslinga, najważniejszej odmiany w Niemczech, jak również win z odmian pinotów, które zajmują prawie 30 % wszystkich winnic w Niemczech.

RADIO KULINARNE jest patronem medialnym wydarzenia.

Zapraszamy również do posłuchania naszych specjalnych odcinków Radia Kulinarnego o winach niemieckich:

Odcinek – “Odkryj wina niemieckie. Gość Mariusz Kapczyński”

Odcinek Jam jest Król Riesling. Gość Tomasz Prange – Barczyński

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego