fbpx

09 czerwca 2021

Odkryj wina niemieckie!

Niemiecki Instytut Wina zaprasza na wspólne odkrywanie win niemieckich.

Dlaczego warto polubić wina niemieckie, gdzie pojechać w winną podróż po Niemczech, jakich atrakcji turystycznych możemy się spodziewać w regionach winiarskich, co wyróżnia niemieckie sekty od innych win musujących, za co kochamy niemieckie rieslingi, co kryje się pod nazwami spätburgunder, grauburgunder i weissburgunder a także jak czytać etykiety win niemieckich.

Legendarny Zamek i winnica SCHLOSS JOHANNISBERG w regionie winiarskim Rheingau  (fot. Copyright by Deutsches Weininstitut (DWI)

Zabieramy Was naszym winolotem na winiarską przygodę z niespodziankami. To jest podróż z winem i do wina niemieckiego – 5 przystanków czyli co najmniej 5 powodów, dla których warto się zainteresować winami niemieckimi.

Naszym przewodnikiem w tej podróży będzie Mariusz Kapczyński redaktor naczelny portalu VINISFERA, podróżnik winiarski, znawca wina niemieckiego.

Jakub Filipek – sommelier z Albertina Restaurant & Wine podpowie Wam jak wybrać dla siebie najlepsze wino niemieckie dzięki oznaczeniom na etykietach win, a Anna Gmurczyk przedstawicielka Niemieckiego Instytutu Wina opowie gdzie dowiedzieć się więcej o winach niemieckich, aktualnych wydarzeniach i zaprosi na znane już w Polsce i cenione wydarzenie RIESLING WEEKS czyli Tygodnie Rieslinga (czerwiec-lipiec 2021). Posłuchajcie.

W podcaście również pocztówki dźwiękowe z dziejów winiarstwa niemieckiego:

Copyright by Deutsches Weininstitut (DWI)

Pocztówka dźwiękowa nr 1Kiedy i z kim przybyła winorośl do Niemczech. Komu zawdzięczamy prawo winiarskie i komu przypisuje się powstawanie sezonowych wyszynków przy winnicach. Ile winnic było w posiadaniu dawnego opactwa benedyktyńskiego w Lorsch.

Copyright by Deutsches Weininstitut (DWI)

Pocztówka dźwiękowa nr 2 Komu zawdzięczamy wino musujące i skąd pochodzi nazwa SEKT?

Copyright by Deutsches Weininstitut (DWI)

Pocztówka dźwiękowa nr 3Czy wino może powstać przypadkiem? A co się stanie jeśli winogrona zostawimy jeszcze dłużej na krzewach, aż temperatura spadnie poniżej zera do -7 stopni C?

Warto zajrzeć

Zapraszamy na wydarzenia w ramach Riesling Weeks

Migawki z podróży z niemieckich regionów winiarskich czyli galeria enoturystyczna

Źródło zdjęć wykorzystanych na stronie “Odkryj wina niemieckie: www.deutscheweine.de

Podcastu o winach niemieckich możecie słuchać również na SPOTIFY

również w Apple Podcats i Google Podcasts oraz w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów.

WERSJA DO POBRANIA – Podcast możesz też pobrać także bezpośrednio na swoje urządzenie (w formacie mp3) TUTAJ

Podcast “JAM JEST KRÓL RIESLING” już wkrótce w Radiu Kulinarnym!

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego