fbpx

08 sierpnia 2022

Wesele w Sztukówce

Polska enoturystyka wciąż się rozwija, a polscy winiarze mają świetne pomysły nie tylko jeśli chodzi o pracę z winem w winiarni. Czasami są to pomysły zaskakujące, bo czerpiące z tradycji wiejskiej, z folkloru, przefiltrowane przez współczesność dają niesamowite efekty. O oryginalnym pomyśle, który przyciąga jak magnes ludzi, dziś właśnie opowiemy w tym odcinku podcastu.

Naszymi gośćmi jest rodzeństwo winiarskie – sprawcy wydarzeń folklorystyczno-winiarskich z Winnicy Sztukówka na Podkarpaciu : Barbara Szczęch-Nasiadka – organizatorka rzeczy niemożliwych i jej brat Leszek Szczęch – bosonogi winiarz. Troszkę ekscentryczni, niewiarygodnie pozytywni ludzie z bardzo dobrą energią. Od kilku lat w lecie organizują cykl imprez w tym słynne już WESELE Te ich imprezy integrują lokalną społeczność, są również swoistym domem kultury dla sąsiadów Sztukówki, mieszkańców okolicznych wsi, a także dla enoturystów z całej Polski.

Zapraszamy do rozmowy i do tańca. W tym odcinku zagrały dla was dwie świetne kapele ludowe:

Kapela Ludowa “Kurasie” z Lubziny i Kapela Ludowa Zastawnych z Brzostku

Zapraszamy do galerii zdjęć weselnych

Informacje enoturystyczne – Winnica Sztukowka

  • WINNICA SZTUKÓWKA, GLINIK ŚREDNI 153, 38-130 FRYSZTAK, POLAND+48 605 539 422
  • mail: winnica@sztukowka.pl
  • strona internetowa winnicy: www.sztukowka.pl

Enoturystyka w winnicy – zaproszenie:

“Po wcześniejszym umówieniu, degustacje komentowane w altanie położonej bezpośrednio w winnicy, skąd rozpościera się widok na winnicę i Pogórze Strzyżowskie.

Degustacja obejmuje próbki 3 win oraz cydru, domowe proziaki z oliwą oraz lokalne sery. W trakcie degustacji zwiedzanie winnicy oraz winiarni. Czas trwania – ok. 1,5 h. Grupy zainteresowane degustacją z obiadem/kolacją proszone o kontakt. Oferta degustacji z przygotowaniem na świeżo tradycyjnych potraw podkarpackiej kuchni.

Na miejscu prowadzona jest także sprzedaż detaliczna win.

Dodatkowo w winnicy można przenocować w bardzo komfortowych warunkach. Luksus i Prestiż to dwa niezależne, w pełni wyposażone mieszkania Po więcej informacji oraz możliwość rezerwacji, zapraszamy do zakładki NOCLEGI.

Przydatne linki

Odcinek do posłuchania również na Spotify

a także w Apple i Google Podcasts oraz w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów.

WERSJA DO POBRANIA – Podcast możesz też pobrać także bezpośrednio na swoje urządzenie (w formacie mp3) tutaj.

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego