fbpx

07 czerwca 2021

Riesling Weeks 2021

Lato 2021 – niepodzielne panowanie Króla Rieslinga!

To już siódma, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja „Riesling Weeks”, która odbędzie się w dniach od 1. czerwca do 31. lipca 2021. Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec.

W tym okresie będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach.

Miejsca biorące udział w „Riesling Weeks 2021” przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe i rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, konkursy a nawet wieczory filmowe. W tym roku akcja będzie przeprowadzona w około 300 lokalizacjach w wielu miastach Polski. Bogatą ofertę uczestniczących w akcji restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych oraz ich wydarzeń, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.rieslingweeks.pl

Dzięki współpracy w ramach Riesing Weeks 2021 będzie można rezerwować kolacje i degustacje poprzez znaną wszystkim aplikację! I szykujemy także parę wspólnych niespodzianek!

Dodatkowo, najbardziej aktywne miejsca biorące udział w Riesling Weeks 2021 otrzymają nagrody od naszych partnerów: Liebherr – winiarka, Winterhalter – zmywarka.

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli. Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny jest w każdym stylu: od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów.Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.049 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Letnia akcja promocyjna rieslinga „Riesling Weeks 2021” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina – organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego.

Posłuchajcie podcastu “Odkryj wina niemieckie”

Dlaczego warto polubić wina niemieckie, gdzie pojechać w winną podróż po Niemczech, jakich atrakcji turystycznych możemy się spodziewać w regionach winiarskich, co wyróżnia niemieckie sekty od innych win musujących, za co kochamy niemieckie rieslingi, co kryje się pod nazwami spätburgunder, grauburgunder i weissburgunder a także jak czytać etykiety win niemieckich.

Niemiecki Instytut Wina zaprasza na wspólne odkrywanie win niemieckich.

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego