fbpx

25 stycznia 2021

Polskie Wino 2020 & 2021 – wyróżnienia Radia Kulinarnego

Jednym z pytań, które zadaliśmy w naszej debacie radiowej “Polskie Wino – podsumowanie 2020 i prognozy 2021” brzmiało: “Gdybyś miała/miał wskazać: kto Twoim zdaniem zasługuje na miano Polska Winnica 2020, Człowiek polskiego wina 2020 bądź Projekt – przedsięwzięcie winiarskie ubiegłego roku – to kogo byś wyróżnił – wyróżniła?”  

Nasze radiowe wyróżnienia dla polskiego winiarstwa za rok 2020:

W kategorii: Wydarzenie winiarskie

FESTIWAL POLSKIE WINO ONLINE świetny pomysł i reakcja na sytuację kiedy w czasach pandemii mogliśmy się spotkać i porozmawiać o polskim winie – na dodatek bardzo dobry projekt promocji polskiego wina. 

POLSKA ENOTURYSTYKA – która stała się tak naprawdę lekarstwem nie tylko na pandemię ale również szansą na rozwój polskich winnic.

W kategorii: Pomysł marketingowy roku

WINO PANDEMICZNE KRZYSZTOFA FEDOROWICZA z Winnicy Miłosz to przykład świetnego rozwiązania typu real time marketing czyli strategii marketingowej nawiązująca do aktualnej sytuacji Krzysztof Fedorowicz zostaje przez nas nas uhonorowany również wyróżnieniem za Etykietę Polskiego Wina 2020.

W kategorii: Inicjatywa roku

PIJ DOLNOŚLĄSKIE WINO – tu kłaniamy się winiarzom z Dolnego Śląska gratulujemy kreatywności, dobrej organizacji i determinacji – potrafili się jak inny szybko zorganizować i działać razem – jak widać można.

W kategorii: Słowo roku:

no chyba nie da się inaczejPET-NAT PET-NAT PET-NAT

W kategorii: Social media winnica

WINNICA SILESIAN – SONIA I MARYSIA MAZUREK – tu dziewczyny dały i dają popis jak robić to dobrze w internetach  – no i ojciec Jarosław jako bohater wielu postów.

W kategorii: Radiowy Korkociąg – nagroda specjalna Radia Kulinarnego

MARCIN FURTAK WINNICA SAGANUM – otrzymuje winiarz, który odczarował słodkie wina w Polsce i rozłożył na łopatki najważniejszych konkursów i w tej kategorii nie ma sobie równych.

W kategorii: Wino ponad podziałami 

MADE IN QVEVRI czyli projekt produkcji wina w oryginalnych amforach uruchomiony z wybranymi polskimi winiarzami – Poznaj Smak Gruzji – Marcin Świątkowski i Mariusz Kapczyński jako dobry duch.

I na końcu coś czym jesteśmy zachwyceni i mocno kibicujemy. Cieszymy się ze energii, determinacji i pomysłów  jakie wnoszą do polskiego winiarstwa KOBIETY –  to tylko kilka przykładów

Barbara Płochocka, Agnieszka Rousseau, Kinga Kowalewska – Koziarska , siostry – Sonia i Marysia Mazurek, Magdalena Kapłan, Bożena Schabikowska, Kasia Fluder, Joanna Spałek, Anna Kojder-Ciubak, Kasia Kasicka, Basia Czajka, Sylwia Paciura, Karolina Chlipała …

Ta lista jest o wiele dłuższa. My jesteśmy zdecydowanie na tak i będziemy im wszystkim kibicować!

Nowe kategorie już za rok.

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego