fbpx

21 marca 2023

Polish Wine Fest w Dublinie. Gościnie: Małgorzata “Maggie” Domaradzka i Maja Ignaczewska

Wiosna za pasem a z nią startuje na dobre sezon wydarzeń winiarskich z polskim winem w roli głównej. Tych imprez będzie ponad 20 w całym sezonie. Dziś w naszym podcaście przenosimy się wirtualnie do Dublina … na polskie wino!

Z okazji zbliżającego się festiwalu Polish Wine Fest Małgorzata “Maggie” Domaradzka i Maja Ignaczewska – dziewczyny, które wraz z Marcinem Kotwickim stworzyli pierwsze święto polskiego wina zagranicą opowiadają o tym co będzie się działo na tegorocznej edycji i skąd ten pomysł na to wydarzenie. Posłuchajcie!

W tym odcinku m.in:

  • czy Małgorzata i Maja to polskie rewolucjonistki winne
  • o tym jak narodził się festiwal Polish Wine Fest w Irlandii
  • czy w Irlandii pije się wino
  • co się wydarzyło na pierwszej edycji festiwalu
  • co Irlandczycy sądzą o polskim winie
  • co nas czeka na tegorocznej edycji 26 marca

26 marca 2023 Dublin, Irlandia

Informacje i bilety https://www.polishwinefest.com/

Radio Kulinarne jest Patronem medialnym Polish Wine Festiwal

To ekipa która wymyśliła i zrealizowała Festiwal: Małgorzata “Maggie” Domaradzka i Maja Ignaczewska i Marcin Kotwicki

Lista winnic biorących udział w tegorocznej edycji festiwalu: Winnica Zodiak, Winnica Jantoń, Winnica Winnica Silesian, Winnica Kojder, Winnica Jakubów, Winnica Moderna, Winnica Płochockich, Winnica Turnau, Winnica Marcinowice, Winnica Niemczańska, Winnica Barczentewicz, Winnica Aris, Winnica Vanellus, Winnica Sienkiewicz, Winnica Smolis.

Tak było na pierwszej edycji w 2022 roku:

Co o Festiwalu 2023 piszą organizatorzy:

Kim jesteśmy?

Polish Wine Fest jest największym promotorem polskiego wina za granicą. Jest to też pierwszy taki festiwal w Irlandii. Jak wskazuje nazwa, na festiwalu prezentujemy irlandzkiej publiczności wyłącznie polskie wina. Odbywa się, już po raz drugi, w Dublinie, w klimatycznym miejscu – budynek z bogatą historią, np. w 18 wieku pełnił funkcję stajni. Zza rogu widać katedrę św. Patryka.

Jesteśmy kompletnie oddolną inicjatywa. Ten festiwal jest zrywem społecznym – to tak naprawdę spółdzielnia. Osoby zrzeszają się dobrowolnie by działać we wspólnym celu…by dzielić się wespół i radością tworzenia, i czasem, i winem! Festiwal powstaje, dzięki entuzjazmowi, wspólnej pasji, dzięki przyjaźni. Lubię mówić, że właściwie trwa – to takie niekończące się święto wina. Żywy organizm, ciągle się rozwija.

Przede wszystkim tworzy się na barkach naszych i naszych znajomych, tych którzy pomagają dając nam swój czas, albo swój talent (ilustracja, ciasta, wyroby). Ten festiwal, i cała community wokół niego, tworzy się więc dzięki przyjaźni. Dzięki ludziom, którym się chce. Wzrusza mnie to.

Napędzany przez nasze portfele, przez zaufanie winiarzy, zaufanie i ciekawość ludzi z branży winnej irlandzkiej, jak i polskiej (takich jak Maciek Nowicki).

Od strony formalnej.

Naszym patronem jest Ambasada Polski w Dublinie. Dzięki niej wina mogą pojawić się na festiwalu. Nasz sponsor techniczny to Green Speed Express – kurier z Poznania, który ‘safely delivers wines to Ireland’ – czyli buteleczki w komfortowy i bezpieczny sposób docierają na wyspę.

Brand i misja.

Brand festiwalu wyglądem nawiązuje trochę do plakatów czasów propagandy. Niekoniecznie PRL-owskiej. Nie nawiązuje do konkretnego stylu danego okresu w historii.

Chciałyśmy mu nadać trochę rewolucyjny charakter. Ponieważ przedstawianie/wprowadzenie win polskich na rynek irlandzki jest wydarzeniem historycznym. I trochę chcemy ten rynek wziąć szturmem:)

Nasza propaganda brzmi: Make Wine Not War!

Chcemy trochę odświeżyć branżę win w Irlandii. Trade tutaj zawęża horyzont konsumenta do win wyłącznie z Francji, Hiszpanii itp…A my przeprowadzamy rewolucję!

Odcinek do posłuchania również na Spotify

a także w Apple i Google Podcasts, Empik Go, Onet Audio oraz w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów.

WERSJA DO POBRANIA – Odcinek możesz też pobrać także bezpośrednio na swoje urządzenie (w formacie mp3) tutaj

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego