fbpx

01 czerwca 2022

Miesiąc z twarogiem. Gość: Gieno Mientkiewicz.

Któż go nie kocha? Polski twaróg – nasza kulinarna duma. Twaróg jakże często niedoceniany, bo codzienny i powszechny. Nie taki celebryta jak np. szparagi. Jednak wielki – każdy inny, jeden bardziej kwaśny, drugi bardziej słodkawy i aksamitny. To zasługa natury , tradycji i mistrzostwa polskich serowarów.

2 czerwca świętujemy już po raz trzeci Dzień Twarogu, który powstał z inspiracji grupy smakoszy, kucharzy, dziennikarzy i promotorów pod wodzą Giena Mientkiewicza – kucharza i znawcy serów. Mieliśmy również przyjemność (Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński) być jednym z proklamujących to święto – duma!

Trzeba go docenić po raz kolejny i zawołać głośno – KOCHAJCIE TWAROGI!

W tym roku Dzień Twarogu będziemy świętować przez cały miesiąc. Pokazywać jego różne oblicza, wszechstronność w kuchni i nieograniczone wręcz możliwości łączenia z innymi produktami . Na zakończenie miesiąca prezent – specjalny bezpłatny E-BOOK z przepisami z twarogiem w roli głównej, które stworzyli ludzie kuchni. Pomysł realizowany przez Giena we współpracy z Polską Inicjatywą Kulinarną.

RADIO KULINARNE jest w tej twarogowej akcji od samego początku. W tym roku jesteśmy również PATRONEM MIEDIALNYM MIESIĄCA Z TWAROGIEM.

W tym odcinku zapraszamy do rozmowy z Gienem Mientkiewiczem na temat tegorocznej akcji i wracamy do rozmowy na o bogactwie polskich twarogów.

Śledźcie hasztagi

#dumniztwarogow #miesiacztwarogiem

Gieno Mientkiewicz zaprasza

Do posłuchania również inne odcinki o serach i serowarach farmerskich:

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *