fbpx

12 grudnia 2023

Małopolski Szlak Winny -odcinek 2

W naszej drugiej opowieści o Małopolskim Szlaku Winnym i małopolskim winiarstwie udajemy się dalej na południe i wschód Małopolski.

Zaczniemy od okolic Jeziora Rożnowskiego – w regionie, który z roku na rok zyskuje na popularności turystów nie tylko z Małopolski.

W tym odcinku:

Rozdział 3 – „Zatrzymaj się i pomyśl zostaję tutaj na dłużej ” – Widok po horyzont. Ten obraz z tarasu tej winnicy na przepiękną panoramę pobliskiego jeziora to gotowa okładka albumu całego regionu Doliny Dunajca. W piękne słoneczne popołudnie na tarasie wINNICY Gródek rozmawialiśmy z Eweliną Obrębską – managerką, sommelierką i enolożką

Rozdział 4 – „Zróbmy to razem” – Raptem 30 km od Gródka spotkaliśmy się się z kolejnymi rozmówcami – winiarzami z Janowic. Janowice to urokliwa miejscowość położona nad samym Dunajcem. Widoki wprost do wrzucenia na instagrama. Stąd tylko 20 km do Tarnowa, 6 km do Wieży Widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej i również 6 km do słynnych Lusławic gdzie znajduje się Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Janowice to jedna z kilkudziesięciu lokalizacji winiarskich w tej części Małopolski. Naszymi goścmi byli Wiesław Chlipała Winnica Janowice i Andrzej Haus Winnica Uroczysko.

Winnica Janowice fot. Małopolski Szlak Winny

Nie sposób w tak krótkich rozmowach pokazać wam uroki i różnorodność winiarskiej Małopolski. Zaplanujcie więc w sezonie wasze wycieczki enoturystyczne z kierunkiem Małopolska. Do zobaczenia na szlaku.  Na pewno się tam spotkamy.

Małopolski Szlak Winny to:

  • coroczne Dni Otwartych Winnic,  
  • rekomendowane szlaki dla enoturystów
  • 22 rowerowe trasy enoturystyczne wraz z portalem dla enorowerzystów,
  • kino letnie w winnicach,
  • a do tego strona internetowa, aplikacja mobilna i profil szlaku w mediach społecznościowych oraz cykliczne wydawnictwa promocyjne
  • i kilka tysięcy turystów corocznie odwiedzających winnice małopolskie – często po raz pierwszy. 

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego