fbpx

05 lipca 2022

Lato z Królem Rieslingiem!

Trwa ósma edycja ogólnopolskiej akcji „Riesling Weeks” organizowana przez Niemiecki Instytut Wina. Jej celem jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec. Do 17 lipca możecie kosztować niemieckie rieslingi w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach.

Zespół Radia Kulinarnego od zawsze należy do wiernych poddanych Króla Rieslinga. Zapraszamy do wysłuchania specjalnego odcinka, w którym usłyszycie o historii tej legendarnej niemieckiej odmiany opowiedzianej przez samego Króla Rieslinga. W odcinku również rozmowa o różnych obliczach rieslinga z Tomaszem Prange-Barczyńskim – dziennikarzem winiarskim i redaktorem naczelnym magazynu Ferment – Pismo o Winie, ambasadorem win niemieckich uhonorowanym tytułem „Riesling Fellow” i a także z Anną Gmurczyk – przedstawicielką Niemieckiego Instytutu Wina na temat akcji Riesling Weeks w Polsce.

grafika: Deutsches Weininstitut GmbH

W tym odcinku usłyszycie m.in:

  • Skąd pochodzi Król Riesling i jego rodzina
  • Kiedy oficjalnie narodził się Król Riesling
  • Gdzie panuje najdłużej i gdzie jest najbardziej popularny
  • Gdzie zaplanować wyjazdy turystyczne w Niemczech, żeby jak najlepiej  poznać Króla Rieslinga
  • Z jaką kuchnią będzie pasował riesling 
  • O wydarzeniach w ramach akcji Riesling Weeks w Polsce

Przydatne adresy

Informacje dodatkowe o akcji RIESLING WEEKS 2022

Restauracje, kawiarnie, winebary i sklepy specjalistyczne biorące udział w „Riesling Weeks 2022” przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe i rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, konkursy a nawet wieczory filmowe. W tym roku akcja jest prowadzona w blisko 500 lokalizacjach w wielu miastach Polski.

Bogatą ofertę partnerów oraz ich wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej: www.rieslingweeks.pl

Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.150 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Letnia akcja promocyjna rieslinga „Riesling Weeks 2022” odbywa się w dniach 01.06 do 17.07.2022 i jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina – organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego.

Oficjalne hasztagi akcji: #rieslingweeks2022 #tygodnierieslinga2022 #królriesling #rieslingrocks #rieslingweeks #tygodnierieslinga

Odcinek do posłuchania również na Spotify

a także w Apple i Google Podcasts oraz w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów.

WERSJA DO POBRANIA – Podcast możesz też pobrać także bezpośrednio na swoje urządzenie (w formacie mp3) tutaj.

Odcinek o Królu Rieslingu powstał dzięki świetnej współpracy z Anną Gmurczyk z Niemieckiego Instytutu Wina

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego