fbpx

21 czerwca 2022

Winnica Kazimierskie Wzgórza – chwile warte wspomnień. Goście: Bogumiła i Marek Rak

Na początku tego roku Radio Kulinarne Wine Podcast przyznało „Wyróżnienia Radia Kulinarnego POLSKIE WINO 2021”. To nagroda-wyróżnienie dla najciekawszych wydarzeń, inicjatyw i projektów winiarskich realizowanych zarówno przez winiarzy jak i ludzi, którzy wspierają polskie wino.

Pomysł, jakość obsługi, konsekwentny plan działania – to były m.in. argumenty które zdecydowały o wyróżnieniu w nowej kategorii “ENOTURYSTYKA” Winnicy Kazimierskie Wzgórza, którą w Wylągach niedaleko Kazimierza Dolnego nad Wisłą prowadzą Bogumiła i Marek Rak.

Początek nowego sezonu enoturystycznego to dobry moment, żeby ich odwiedzić i zobaczyć co u nich słychać.

Przydatne linki

Informacje enoturystyczne

  • Kontakt: Winnica Kazimierskie Wzgórza, Wylągi 35, Kazimierz Dolny tel. 600 221 951
  • mail: winnica@kazimierskiewzgórza.pl
  • Dojazd samochodem z Warszawy 2 godz., z Krakowa 3 godz. 30 min

Degustacja komentowana – formuła 6 x 6 (wymagana rezerwacja) w tym: spotkanie z winiarzami, zwiedzanie winnicy i winiarni, spotkanie w klimatycznej leżakowni, prelekcja o polskim winiarstwie i procesie produkcji, degustacja 6 win i 6 serów zagrodowych, lokalne pieczywo – przysmaki Lubelszczyzny; czas trwania: 120 min, maksymalna ilość osób: do 5, min. ilość osób: od 4

Sety degustacyjne na spontanie, dla „Odkrywców” w tym warianty: set 3 wybranych win – 3 kieliszki lub set 6 wybranych win – 6 kieliszków, deska 3 rodzajów serów; sety dostępne w godzinach otwarcia winnicy; możliwość samodzielnego zwiedzania winnicy, spaceru po winnicy

Inne propozycje enoturystyczne dla gości indywidualnych i grup zorganizowanych na stronie internetowej

Noclegi w pobliskim Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (4km od winnicy)

Nasze rekomendacje – wina z Kazimierskich Wzgórz


Winnica Kazimierskie Wzgórza – zobacz galerię:

Odcinek do posłuchania również na Spotify

a także w Apple i Google Podcast oraz w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów.

WERSJA DO POBRANIA – Podcast możesz też pobrać także bezpośrednio na swoje urządzenie (w formacie mp3) tutaj

Posłuchaj również odcinka ” Wyróżniania Radia Kulinarnego POLSKIE WINO 2021″

Tak się składa, że kolejne nasze wyróżnienie też jest związane z okolicami Kazimierza Dolnego czyli z Małopolskim Przełomem Wisły. To nowa kategoria o której wspominaliśmy na początku czyli „ENOTURYSTYKA”. To wyróżnienie za rok 2021 – wędruje do WINNICY KAZIMIERSKIE WZGÓRZA do Bogumiły i Marka Rak.

To pięknie urządzone siedlisko enoturystyczne – w prawdziwie zachodnim, winiarskim stylu. Bardzo dobrze przemyślany koncept biznesowy i marketingowy. Trudno się dziwić – Marek Rak absolwent Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle przyszedł do świata wina z dużego biznesu , w którym zarządzał sprzedażą. Wszystkie te doświadczenia sprawnego zarządzania widać było od początku działania winnicy. Jeszcze zanim powstały pierwsze wina – praktycznie trzy lata przed oficjalnym startem Marek z żoną Bogumiłą (również związaną z winem) powołali do życia markę Winnica Kazimierskie Wzgórza, zaczęli nam opowiadać historię, prowadząc w świetnym stylu media społecznościowe. Ich aktywność i piękne zdjęcia cały czas budzą nasz szacunek – zwłaszcza dla Bartosza zajmującego się marketingiem dla polskich winiarzy. Do tego od razu bardzo przemyślana koncepcja na przyjmowanie gości i wina, które spodobają się i będą smakować ich enoturystom. W takim stopniu, że w pewnym momencie ich popularność spowodowała braki w piwnicach.  

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *