fbpx

17 października 2022

Farina- śródziemnorska uczta w Krakowie. Gościni: Monika Turasiewicz

Zabieramy was w niezwykle smaczną, śródziemnorską podróż której bohaterami są najprostsze i najlepsze jakości składniki – mąka, wino, ryba i oliwa. Naszym przewodnikiem jest Monika Turasiewicz- znawczyni kuchni śródziemnorskiej i restauratorka – właścicielka krakowskiej Fariny. Pretekstem do naszego rozmowy jest premierowa książka autorstwa Moniki i Bartka Kieżuna, znanego autora serii książek kulinarno-podróżniczych

Farina Kuchnia śródziemnomorska Wydawnictwo Znak Koncept

Monika Turasiewicz jest restauratorką, ukończyła szkołę Le Cordon Bleu. Jest miłośniczką lokalnych targów z żywnością – od krakowskiego Starego Kleparza po tokijski Tsukiji-Shijo. 

Nas – ekipę Radia Kulinarnego – łączy z autorką miłość do targowisk. I łączy autorów “Fariny” – bo Bartek Kieżun jest znanym kulinarnym wagabundą i świetnie zna najlepsze targowiska w basenie Morza Śródziemnego. Współpraca Moniki i Bartka owocuje piękną książką wydaną przez wydawnictwo Znak Koncept. “Farina” to opowieści o produktach, z których w różny sposób korzysta się w kuchniach śródziemnomorza, o drodze Moniki od rodzinnych tradycji muzycznych przez historię sztuki do szefowania we własnej restauracji i drodze od kuchni kresowej do śródziemnomorskich smaków. To wreszcie świetne przepisy na wykwintne dania, które podawane są w restauracji Farina, a które możecie Państwo teraz, dzięki książce, przyrządzić w domu. 

Maja i Paulina – które rozmawiały z Moniką poprosiły by stworzyła specjalne menu październikowe dla słuchaczy Radia Kulinarnego. Zależało nam na tym, by był to idealny według szefowej zestaw dań – na ważną okazję, jak urodziny lub imieniny kogoś, kto jest nam bliski; rocznicę, spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem. 

Monika częściowo skorzystała z przepisów zawartych w książce, byście mogli Państwo to menu później zrealizować w swojej kuchni – dodając coś od siebie.  

Zapraszamy do słuchania!

Podcast do posłuchania również na Spotify

a także w Apple i Google Podcasts oraz w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów.

WERSJA DO POBRANIA – Podcast możesz też pobrać także bezpośrednio na swoje urządzenie (w formacie mp3) tutaj

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego