fbpx

10 października 2022

Zostać mistrzem czyli Mistrzostwa Młodych Sommelierów 2022

25 zawodników powalczy o tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów w konkursie, który Stowarzyszenie Sommelierów Polskich organizuje w Poznaniu w weekend 15-16 października.

Konkursowi towarzyszą degustacje i seminaria dla sommelierów organizowane przez partnerów Mistrzostw: TiM, Purcari Wines Poland, Niemiecki Instytut Wina, Wines of Portugal, California Wines, National Wine Agency of Georgia i Les Grands Chais De France. Na sobotni wieczór zaplanowana jest dostępna dla publiczności degustacja Bar de Sommelier przygotowana przez Vininova i Wina z Tejo. W niedzielę po południu sommelierzy zapraszają na degustację walk around.   

Radio Kulinarne zaprasza do kibicowania!

Mistrzostwa mają trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, czyli starcie trzech najlepszych zawodników. Półfinał i finał zawodów będą transmitowane na profilu Facebook  Stowarzyszenia, a finałowa gala jest otwarta dla publiczności. Mistrzostwa i wszystkie imprezy towarzyszące odbywają się w poznańskim hotelu Andersia, przy placu Andersa 3.

Szczegółowy program wydarzenia:

  • 15 października (sobota)
  • 16.00 – 24.00  degustacja Bar des Sommeliers (rejestracja pod linkiem) Degustacja jest otwarta dla wszystkich, więc zapraszamy nie tylko sommelierów, ale również osoby, które mają ochotę spróbować nowych smaków, dowiedzieć się czegoś więcej, albo po prostu miło spędzić czas. Dzięki uprzejmości naszych partnerów Vininova i WINA Z TEJO będzie mogli spróbować znakomitych win! Prosimy o wypełnienie poniższego formularza celem rejestracji. Udział w degustacji jest bezpłatny. https://docs.google.com/…/1PxMw9q8BHuHch89bsH5MdgS…/edit
  • 16 października (niedziela)
  • 9.00 – 12.00  eliminacje
  • 13.00 – 15.00  półfinały         
  • 16.00 – 17.00  degustacja walk around (rejestracja pod linkiem)
  • 17.30 – 20.30  gala finałowa (rejestracja pod linkiem)

Na udział w degustacjach i gali finałowej obowiązuje rejestracja.

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego