fbpx

05 lipca 2024

Wszystkie tajemnice prosecco. Zapraszamy na festiwal “Wino w Willi”.

W ramach naszych wakacyjnych perygrynacji odwiedziliśmy polską Ambasadę Prosecco – bo jak inaczej nazwać krakowski sklep i wine bar tylko z winami musującymi prosecco. I to jakimi! Właściciele i jednocześnie importerzy Prosecco to Zuzia Nowakowska-Sikora i Artur Sikora. Zapytacie jak to tylko prosecco? Może to wariaci, fanatycy, marzyciele? a może twardo stąpający ludzie biznesu? Poznajcie Państwa Prosecco jak ich w Krakowie nazywamy – zapraszamy do ich świata i na ich festiwal prosecco “WINO W WILLI”

W tym odcinku:

  • Skąd ta Zuzi i Artura miłość do prosecco
  • Gdzie powstaje prosecco
  • Jak się robi robi procecco
  • Jakie mamy rodzaje prosecco
  • Jak nasi goście wybierają producentów i dlaczego tych właśnie
  • Jak najlepsi producenci radzą sobie z wizerunkiem wina popularnego ale niezbyt poważanego
  • Jak rozpoznać dobre procecco
  • Skąd pomysł na festiwal prosecco w Krakowie
  • Co nas czeka na festiwalu WINO W WILLI 
DOLCE VITA – Państwo Prosecco zapraszają na festiwal WINO W WILLI

FESTIWAL WINO W WILLI / 13-14 lipca / Willa Decjusza w Krakowie

„Wino w Willi” to pierwszy w Polsce festiwal Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, który odbędzie się w dniu 13 i 14 lipca 2024 r. w Willi Decjusza w Krakowie. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Consorzio di Tutela Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG.

Podczas wydarzenia odbędzie się cykl 6 masterclasses, które poprowadzi dyrektor Consorzio – Diego Tomasi oraz enolog Umberto Marchiori wraz z włoskimi i polskimi sommelierami. To doskonała okazja zarówno dla miłośników wina, jak i profesjonalistów, aby poznać tę nieodkrytą jak dotąd w Polsce apelację i zgłębić tajniki tego ikonicznego włoskiego wina musującego.
Festiwal to także święto włoskiej kultury jedzenia i celebracji „la dolce vita”. Na gości festiwalu czekać będzie neapolitański street food – pizza portafoglio, fritto misto, znakomite lody i włoskie salumi, a gwoździem kulinarnego programu będzie live cooking show w wykonaniu włoskiego szefa kuchni – pasta gotowana w kręgu sera.

Gwiazda programu Masterchef, Matteo Brunetti, podczas spotkania autorskiego, prowadzonego przez Maję Dutkiewicz z Radia Kulinarnego, rozda autografy na egzemplarzach swojej książki „Włoska uczta”, a wieczorem festiwal zamieni się w prawdziwe Italodisco Party!

Przez całe dwa dni na odwiedzające festiwal dzieci czekać będą animatorzy, którzy zapewnią najmłodszym gościom moc zabawy.

Wisienką na torcie jest konkurs, w którym do wygrania będzie dwuosobowa wycieczka do regionu Conegliano-Valdobbiadene, przejażdżka kultowym Lamborghini po ulicach Krakowa i moc innych nagród.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegóły i program Festiwalu www.winowwilli.pl

Na masterclasses obowiązują zapisy: https://winowwilli.pl/#zapisz-się

PATRON MEDIALNY FESTIWALU

Zapraszamy do Conegliano Valdobbiadene

Zdjęcia dzieki uprzejmości organizatorówfestiwalu i Consorzio di Tutela Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG.

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego