fbpx

13 marca 2022

Wino to wolność. Międzynarodowa akcja ludzi wina. Gość: Kuba Janicki- Chabry z Poligonu

Od kilkunastu dni świat  próbuje pomóc Ukrainie w tej wojnie wywołanej przez szaleńca który nie liczy z nikim. Każdy chce pomoc w taki sposób jak może i umie.

Dziś o takiej pomocy – pomocy jakich wiele – ponieważ to podcast winiarsko kulinarny to naturalne że chcemy wam dziś opowiedzieć o międzynarodowej akcji wsparcia ludzi wina dla Ukraińskich Sił Zbrojnych. Chcemy Was również zachęcić do pomocy i włączenia się do tej akcji – winiarzy i nas zwykłych ludzi pijących wino. Tym razem kupując wino możemy wymiernie pomóc.

O akcji kijowskiego Sabotage Wine i kopenhaskiego Vinsupernaturel rozmawiamy z Kubą Janickim – współwłaścicielem krakowskiego wine baru Chabry z Poligonu, który zainicjował polską pomoc.

WAŻNA INFORMACJA ! Całkowity przychód z akcji zostaje przekazany na Ukraińskie Siły Zbrojne.

Apel do polskich winiarzy – jeśli chcecie się włączyć do akcji piszcie do Kuby po szczegóły – na adres mailowy: chabry.winebar@gmail.com

W tym odcinku:

  • O szczegółach międzynarodowej akcji wsparcia dla Ukraińskich Sił Zbrojnych realizowanej przez Vin Super Naturel (Kopenhaga, Skandynawia) we współpracy z Sabotage Wine (Kijów, Ukraina)
  • Na czym polega dokładnie ta pomoc
  • Jak wygląda polska pomoc w ramach tej akcji
  • Które polskie winnice i ludzi wina przyłączyli się już do akcji
  • Jak się można włączyć włączyć do akcji

List od Wine Bureau Team, Sabotage WineBe Our Voice!

Dear Friends,

On the 26th of February we planned to have the great festival Supernatural Wine Festival in Kyiv, Ukraine. With 3000 of natural wine fans and participation of our winemakers from different countries.

But you know that at 5am on the 24th of February Russia started war against our country. Kyiv, Kharkiv, Dnepro, and many many many other cities of Ukraine were missile striked and these attacks do not stop. Civils are under attack.

Unfortunately, the enemy continues massive attacks on civil objects, houses, hospitals, nurseries, shelters using even internationally forbidden types of weapons for residential areas. The attacks on the parts close to the Polish border shows that the ambitions of the Russian invasion are not limited by the borders of Ukraine.

The Ukrainians are heroically standing for our lives, independence, freedom, and our common peaceful future. The way we stand nobody expected. We are extremely proud of being Ukrainians and grateful to our brave army and resistance.


At this point we would like to THANK YOU!

Your support, participation, thoughts, and whatever actions are priceless to us! We feel we are not alone. We have the best friends and partners ever all over the world!!
We start receiving some meaningful help.

We ask to speak for us. BE OUR VOICE! We won’t stop! Together we are unbeatable and unstoppable!

We turn to you today with a request to share this information in your country, business associations, chambers of commerce. Please request imposing sanctions against aggressor. Speak for us. Be our voice!

You know us, we are friendly nation who loves fantastic wines and food that we have been importing from all over the world to bring your cultures to Ukraine. We are Ukrainians, we are peaceful and free nation. Help us to save our country and families.


Yulia
From Ukraine with love,
Wine Bureau Team, Sabotage Wine

Źródło: https://vinsupernaturel.com/journal/sabotage-x-vsn-for-ukraine

Sabotage Wine w polskiej wersji – Chabry z Poligonu – Winnica Przybysławice i Dzikie Wino na Kleparzu / Dzikie Wino – Winnica Amonit.

Do akcji Sabotage w Polsce włączyli się już:

Wine Bar Chabry z Poligonu & Winnica Przybysławice

Wino to wolność! Chabry dołączają do akcji organizowanej przez kijowski naturalny wine bar Sabotage Wine wspólnie z kopenhaskim Vinsupernaturel. Od dziś od 18 możecie u nas kupić wino, przekazane przez zaprzyjaźnioną Winnica Przybysławice (dziękujemy!), ze specjalną etykietą. Cena butelki to 100 zł, ale zapłacić można i nawet należy więcej, każda złotówka przychodu przekazana zostanie na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy. Warto pomóc!

Wino z Przybysławic to Czerwone 2019, kupaż z przewagą odmiany Cabernet Cortis.Akcja ma charakter otwarty, zachęcamy do dołączenia innych winiarzy, którzy mają w tej chwili wino bez etykiet, wine bary i sklepy. Dajcie znać, chętnie przekażemy pliki z etykietami do druku

Wine Bar Enoteka Kazimierz & Winnica Kresy

W ślad za Chabry z poligonu , z radością dołączamy do akcji kijowskiego Sabotage Wine i kopenhaskiego Vinsupernaturel , mającej na celu pomoc finansową ukraińskiej armii. 100 % ceny każdej butelki zostanie przeznaczone na ten właśnie cel. Specjalnie obrandowane butelki naszych naturalnych win bursztynowych Kimeryd 2019 (Johanniter) i Oksford 2019 (Solaris), możecie już od teraz kupić, płacąc za nie najwięcej jak się da w Enotece Kazimierz na Miodowej 32 – minimalna cena 100 zł za butelkę. Można też na miejscu spróbować tych premierowych win!

Przybywajcie tłumnie!

fot – Winnica Kresy

Wine Bar Dzikie Wino i Dzikie Wino na Kleparzu & Winnica Amonit

Drodzy! Przez ostatnie kilka dni każdy z nas indywidualnie angażował się w mnóstwo różnych akcji, próbując poradzić sobie z sytuacją, z którą poradzić sobie nie można. Tuż obok trwa wojna. Pozostaje nam pomóc na tyle, na ile jesteśmy w stanie.Dzikie Wino Wine Bar na Rynku i Dzikie Wino Na Kleparzu dołączają do akcji organizowanej przez ukraiński wine bar Sabotage Wine z Kijowa wspólnie z kopenhaskim Vinsupernaturel. Znany Wam doskonale Johanniter z Winnica Amonit pojawił się u nas w nowej odsłonie – z wyjątkową niebiesko-żółtą etykietą!!!

Całkowity dochód ze sprzedaży tych butelek, co do złotówki, przekażemy na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy!!!

Część win przekazali nam Joanna i Marcin – właściciele winnicy Amonit – bardzo Wam dziękujemy!!! Pozostałe kupiliśmy. Minimalny koszt butelki wypitej w Dzikim Winie to 109zł. Można też kupić do domu lub w prezencie – wówczas – zgodnie z naszą polityką – będzie nieco taniej.

UWAGA! Można, a nawet warto zapłacić więcej!!! Licytujcie, wyrywajcie sobie butelki! Każda złotówka to realna pomoc walczącej Ukrainie!J

JOHANNITER, który należy do naszych ulubionych win, jest wytrawny, rzecz jasna biały, rześki i cytrusowy. W nosie wyczujecie białe kwiaty, nuty ziołowe (miętę!) i owoce egzotyczne. Doskonały do ryb i owoców morza, do białego mięsa i sałat. Winnica Amonit to niewielka, rodzinna winnica, położona około 20 km od Krakowa, w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego, prowadzona z pasją i miłością do wina.Joanna i Marcin o swoim Johanniterze napisali tak:”Johanniter, to szczep winorośli, z którym najbardziej lubimy pracować. Jest wymagający w uprawie, ale za poniesiony trud potrafi odwdzięczyć się wyjątkowym winem. Orzeźwiająca kwasowość, aromat świeżych owoców i mineralny finisz, to najważniejsze cechy tego wina, które bardzo dobrze uwypukla siedlisko naszej winnicy. Mając to na uwadze, staramy się jak najmniej ingerować w proces winifikacji, by końcowy efekt tego procesu, odzwierciedlał jak najlepiej cechy miejsca, w którym rosną nasze krzewy.”

Dzikie Wino na Kleparzu & Winnica Amonit

Miro winiarnia i sklep & Winnice Wzgórz Trzebnickich

“Wino to wolność Chabry z poligonu rozpoczęły w Krakowie piękna wincjatywę dołączając do akcji organizowanej przez kijowski naturalnywinebar Sabotage Wine i kopenhaski Vinsupernaturel. Zainspirowani postawą naszych kolegów postanowiliśmy dołączyć do inicjatywy i przeznaczyć (sami lub przy współpracy z winiarzami) kilka unikatowych butelek na aukcje, z których dochód zostanie w całości przeznaczony na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na aukcjach znajdą się same unikaty- butelki już lub jeszcze niedostępne na naszym rynku. Pierwszą z nich jest pinot noir z Winnic Wzgórz Trzebnickich w wersji magnum. Co w nim takiego wyjątkowego? Rocznik! W środku znajduję się wino z 2020, którego nie ma i na pewno chwilę jeszcze nie będzie na naszym rynku. Zaczynamy licytację od 250 zł, będzie ona trwała do 13.03. Warto pomóc zdobywając przy okazji prawdziwy unikat”

fot. Miro winiarnia i sklep

Podcast o akcji do posłuchania również na Spotify

a także na Google Podcast i Apple Podcast

Podcast do bezpośredniego pobrania tutaj

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego