fbpx

26 października 2023

Uczta z dreszczykiem w Dworze Starostów Chęcińskich

Wykwintna kolacja w winem, a na deser intrygująca kryminalna historia. W sobotę 28.10. w Dworze Starostów Chęcińskich odbędzie się prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Goście Restauracji Da Vinci skosztują nie tylko wykwintnych dań, ale obejrzą też spektakl teatralny pod tytułem „Morderstwo w Palazzo Da Vinci”. 

Reżyserem sztuki jest znany aktor i reżyser Andrzej Pieczyński, który zbudował mistrzowską intrygę osnutą wokół wielkiej fortuny barona Domenico della Tavere, a raczej spadku po nim, który dziedziczy córka. Ta najpierw znika w niewyjaśnionych okolicznościach, by po latach wrócić do rodzinnego majątku, w którym rządzi jednak wdowa po baronie Contessa Margherita. Jak skończy się ta historia? To już zagadka, którą będą mogli rozwiązać goście sobotniego wieczoru w Restauracji Da Vinci.

Zabytkowe miejsca z historią i duszą cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a to ze względu na rosnącą wciąż potrzebę atrakcyjnego wykorzystania czasu wolnego. Jednym z takich miejsc jest Dwór Starostów Chęcińskich, położony niedaleko Kielc. Pierwsze wzmianki historyczne o tym miejscu pochodzą z 1615 roku, kiedy to Klemens Branicki wprowadził się do nowej siedziby Starostów Chęcińskich przeniesionej z Zamku Królewskiego w Chęcinach. Po kilku wiekach miejsce odzyskało swój blask. W 2014 roku dzięki środkom z Unii Europejskiej pieczołowicie odremontowany został kompleks pałacowo-parkowy. Prócz centrum konferencyjno-bankietowego, nowoczesnego Centrum Nauki Leonardo da Vici oraz hotelu w zabytkowym spichlerzu w Dworze Starostów znajduje się Restauracja Da Vinci.  

Restauracja Da Vinci zdobyła tytuł najlepszej restauracji 2023 r. na szlaku Polskich Skarbów Kulinarnych, zaś restauratorka w 2022 r. została ambasadorem kuchni polskiej.

Skupiamy się na tym, aby dania były wykwintne, jednakże nie przesadzone – dbamy, aby zachować, wydobyć smak z produktów w każdym daniu, tak dobieramy składniki, żeby smaki się uzupełniały a nie zwalczały czy przytłaczały. Podobnie rzecz się ma z doborem win. W tym jesteśmy jedyni w regionie – żadna restauracja w Kielcach czy okolicy nie ma tylu etykiet win w ofercie” – zapewnia restauratorka Renata Kamiennik, która jest również wiceprezeską stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Pani Renata podkreśla, że w Dworze Starostów Chęcińskich chce kontynuować tradycję dworów szlacheckich, na których odbywały się nie tylko uczty czy bale, ale także koncerty i przedstawienia teatralne. Stąd pomysł wystawienia sztuki połączonej z wykwintną kolacją.

Spektakl „Morderstwo w Palazzo Da Vinci”

Reżyseria: Andrzej Pieczyński – ceniony aktor, reżyser, dramaturg, znany między innymi z niezapomnianej roli w filmie „Wielki Szu”

Wystąpią: Beata Wojciechowska, Anna Iwasiuta, Katarzyna Gocał, Adrian Wajda, Bartosz Budny, Andrzej Pieczyński.

  • Termin: 28 październik 2023 r. godz. 18:00
  • Szczegółowe informacje pod nr tel 577 450 040
  • cena: 420 zł/os, przy rezerwacji dla 2 os – cena 390 zł/os

Wydarzenie pod patronatem RADIA KULINARNEGO

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego