fbpx

21 lutego 2022

SERdecznie zapraszamy czyli zapowiedź premiery podcastu i książki “Ser. Dojrzewający przewodnik dla koneserów”

Chcemy Was zaprosić na premierę książki, której kibicujemy z ogromną radością tytuł – „Ser Dojrzewający przewodnik dla koneserów”. Książkę stworzyli Carolina Pietyra oraz Kamil Wernicki. Serowa para, która znakomicie na serach się zna a w Krakowie prowadzi sklep z serami – Pod czerwonym Kogutem”. Nawet nie przypuszczacie jak już nie możemy się doczekać premiery książki. POSŁUCHAJCIE ZAPOWIEDZI, a 23 lutego długiej rozmowy z autorami!

Carolina Pietyra i Kamil Wernicki – właściciele krakowskiego sklepu z serami, do którego wchodzi się niczym do fromagerie w sercu Paryżu „Pod Czerwonym Kogutem” pasją opowiadają o serach, ich pochodzeniu i najsmaczniejszych serowych kompozycjach. To prawdziwi pasjonaci, którzy na ten temat wiedzą prawdopodobnie wszystko. Na potrzeby książki (ale nie tylko!) udali się w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych serów i nieoczywistych kompozycji smakowych.. FB

Tak o książce pisze Wydawnictwo Znak literanova:

PIERWSZY POLSKI ELEMENTARZ SERÓW

Jak powstał pierwszy ser? O co chodzi z dojrzewaniem? Jak właściwie serwować i degustować sery? Czy można łączyć słodkie wino z roquefortem? I czy ta pleśń powinna tak smakować? Coraz częściej sięgamy po sery, jednak nie każdemu znany jest serowy savoir-vivre: jak łączyć ze sobą poszczególne gatunki i zestawiać je z winami, co podać jako dodatek. Nie bez powodu sery na desce układa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara – zaczynając od lekkich, kończąc na tych ciężkich i bardziej wyrazistych.

Zapraszamy do podróży w głąb świata serwowania i degustacji serów.  Ta książka to kompendium wiedzy o pochodzeniu serów europejskich i przewodnik po ich historii wzbogacony ciekawymi anegdotami, a także wskazówkami, jak najlepiej zestawiać sery i wina. Znajdziesz również wiedzę praktyczną dotyczącą podawania, krojenia i przechowywania serów oraz 40 przepisów na dania z nimi w roli głównej inspirowanych kuchnią z różnych zakątków świata. Ten dojrzewający przewodnik będzie świetnym kompanem podczas wieczorów z przyjaciółmi wokół deski serów, a także doskonałym kompendium przydatnym miłośnikom podróży smakowych.

Posłuchajcie również naszych poprzednich opowieści o serach i serowarach

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego