fbpx

10 września 2022

Radio Kulinarne poleca: IV Wielkie SERwowanie – spotykamy się na wielkim serowarskim wydarzeniu we Wrocławiu

Wielkie SERwowanie to święto polskich serowarów! Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego rokrocznie organizują we Wrocławiu trzydniowe wydarzenie serowarskie z finałowym Targiem Sera i produktów rzemieślniczych.

2.10.2022 (niedziela) TARG SERA i PRODUKTÓW RZEMIESLNICZYCH – to dzień otwarty dla wszystkich (program z atrakcjami poniżej)

30.09 – 01.10 (piątek, sobota) – dwa dni branżowe z programem kierowanym dla serowarów farmerskich i zagrodowych – szczegóły tutaj

Program IV Wielkiego SERwowania – TARG

Niedzielny Targ sera i produktów rzemieślniczych jest elementem wieńczącym Wielkie SERwowanie! Wydarzenie jest czymś więcej niż Targiem, to jest doroczne święto serowarów farmerskich!

Zapraszamy wszystkich miłośników wspaniałych serów, win oraz lokalnych produktów rzemieślniczych wraz z rodzinami do spędzenia czasu razem z nami. Obok stoisk z serami nie zabraknie innych pyszności, będą: konfitury, pieczywo, wędliny. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem! Wstęp wolny! Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, m. innymi:

 • Występ zespołu jazzowego – Jazz Trio Buttercup
 • Live cooking z najlepiej gotującą rodziną w Polsce – rodziną Krechów, zwycięzcami programu Family Food Fight!
 • Konkurs publiczności – zagłosuj na swojego ulubionego serowara.
 • Przyznanie Grand Prix dla najlepszego sera Wielkiego SERwowania!
 • Pokaz robienia sera: „Zrób sam swój pierwszy ser”
 • Dojenie drewnianej kozy i serowe koło fortuny – Zabawy z edukacją w tle.
 • Warsztaty dla dzieci z lepienia „kozich kulek”
 • Kącik plastyczny!
 • Zupa maślankowa
 • Pajdy! Przepyszne tradycyjne pajdy chleba z pieca opalanego drewnem ze świeżym twarogiem farmerskim i ziołami!
 • Ziołowe herbaty i aromatyczne kawy

W ramach Wielkiego SERwowania odbędzie się również konkurs na Najlepszy SER – Jury pod przewodnictwem Bartosza wilczyńskiego – Promotora Kulinarnego, członka zespołu Radia Kulinarnego przyzna Grand Prix i pozostałe nagrody.

Link do wydarzenia na FB

Live cooking z najlepiej gotującą rodziną w Polsce!

Krechowie to gotująca rodzina z Krosnowic na Dolnym Śląsku, zwycięzcy kulinarnego programu Family Food Fight! Gotują w oparciu o produkty własne, sezonowe lub lokalne. Stawiają na świeżość i jakość produktów oraz na less waste. Śmiało wprowadzają nowe trendy i pomysły do tradycyjnej kuchni. Rozwijają swoją firmę Rankerov w Krosnowicach, gdzie prowadzą sad kolekcję starych odmian jabłoni, tłocznię soków a niebawem otworzą minibrowar z gastronomią

Z tymi serowarami spotkacie się m.in na Targu Sera w niedzielę 02.10.2022:

Materiały graficzne pochodzą z profilu FB Wielkie SERwowanie

Tak było w ubiegłbym roku na Targu SERA

W ramach Wielkiego SERwowania również dwa dni branżowe skierowane do serowarów:

 • 30 września 2022 – to dzień skierowany do serowarów i pasjonatów serowarstwa, gdzie w cyklu wykładów fachowcy z branży mleczarskiej oraz hodowlanej przybliżą wiele aspektów zarówno produkcji wyrobów mlecznych, jak i podpowiedzą w jaki sposób utrzymać taki dobrostan zwierząt, aby pozyskiwany od nich surowiec był jak najlepszej jakości.
 • 1 października 2022 – to wyjazd studyjny do dwóch serowarni. Jedną z odwiedzanych w tym dniu serowarni będzie rzemieślnicza serowarnia AhSer z Namysłowa, prowadzona przez Anię i Radka Smreczaków. Druga serowarnia to niespodzianka

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o polskich serach farmerskich i zagrodowych posłuchajcie naszych “serowarskich” podcastów wszystkie znajdziecie w jednym miejscu w zakładce SERY

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego