fbpx

18 lipca 2021

Kapelusze i wina – Piknik Ogrody w Dworze Sieraków.

Już po raz dziewiąty miłośnicy wina spotkają się w parku Dworu Sieraków k. Krakowa na otwartym salonie degustacyjnym.

Impreza w stylu eleganckiego garden party odbywa się tam od roku 2013. To miejsce spotkań entuzjastów wina, producentów, dziennikarzy winiarskich, blogerów, podróżników, ekspertów i amatorów. Głównym wydarzeniem jest otwarta degustacja, w której każdy uczestnik może krążyć między stoiskami winiarzy z kilkudziesięciu regionów całego świata, degustując wina i rozmawiając o nich. Tłem imprezy jest piękny park i widok na malownicze beskidzkie wzgórza. Edycje z lat 2013-2019 miały bardzo międzynarodowy charakter i każdorazowo gromadziły ponad 500 gości. Degustacjom towarzyszył bogaty program kulturalny i edukacyjny. W tym roku z uwagi na obowiązujące ograniczenia i utrudnienia w podróżach winiarzy z zagranicy będzie mniej, a i oferta programowa nieco skromniejsza, nie mniej impreza zachowa swój elegancki, ogrodowy charakter.

“Degustacja win w ciekawym towarzystwie, rozmowa z ekspertami, dobre jedzenie, bezpośrednie spotkanie z ludźmi to rzeczy, za którymi tęskniliśmy od wielu miesięcy i wreszcie jest szansa na ich spełnienie” – mówi Paweł Gąsiorek, prezes Domu Wina który jest głównym organizatorem imprezy.
Chętnych na dłuższy pobyt dwór Sieraków zaprasza na cały winiarski weekend od 23 do 25 lipca br.


Impreza składa się będzie z trzech, niezależnych części.

  • W piątek 23 lipca o godzinie 18.00 otworzy ją degustacja win różowych pt. Rosé na medal, prowadzona przez Michała Bardela, dyrektora konkursu International Rosé Championship. Goście spróbują 8 medalowych win tegorocznej edycji konkursu.
  • W drugiej części wieczoru, o godz. 20.00 na kolację pt. Viva España zaproszą redaktorzy magazynu Czas Wina. Dziennikarze zaprezentują swoje ulubione wina z takich nietuzinkowych hiszpańskich regionów i apelacji jak Bierzo, Navarra, Sardón del Duero czy Empordá. Szef kuchni Dworu Sieraków przygotuje pięciodaniowe menu inspirowane kuchnią Półwyspu Iberyjskiego.
  • Trzecia i kulminacyjna cześć wydarzenia odbędzie się w następnym dniu. W sobotę 24 lipca o godz. 12.00 w sierakowskim parku rozpocznie się Piknik – Ogrody Wina.
  • Na otwartej degustacji będzie do spróbowania prawie 100 win z 22 krajów Starego i Nowego Świata. O każdym winie będzie można porozmawiać ze specjalistami Grupy Dom Wina. Podczas imprezy dostępne będą bufety z napojami i jedzeniem, w tym z serami, ciepłymi daniami oraz przysmakami restauracji Dworu Sieraków.
  • Tradycją sierakowskich imprez jest noszenia kapelusza zarówno przez panie jak i panów. Jeśli nakrycia głowy są w ciekawy sposób dekorowane np. motywami winiarskimi, można wygrać atrakcyjne nagrody. Konkursów będzie więcej. Od godziny 20.00 do północy będzie można potańczyć na parkiecie.

Bilety, mapa dojazdu i szczegółowy program na stronie wydarzenia

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego