fbpx

28 marca 2023

Bookcast – Kierunek Wino. Gość Paweł Gąsiorek

“Kiedy zrozumiałem, że wino będzie moim światem, moje życie nigdy już nie było takie, jak wcześniej. Jego horyzont zaczęły wyznaczać aromaty i smaki. Suknie, ciała, łzy, nogi, beczki. W poszukiwaniu jeszcze lepszego wina przemierzyłem winiarski świat. – tak napisał w swojej książce nasz gość Paweł Gąsiorek – dziennikarz winiarski, przedsiębiorca, wydawca, znawca wina.

Pretekstem do naszego spotkania jest najnowsza książka Pawła wydana przez Czas Wina pt „KIERUNEK WINO”

Naszego gościa w tym odcinku pytamy: ·

  • Czy to książka o winie czy o podróżach
  • Do kogo adresuje swoją książkę – do tych którzy już poznali trochę świat wina, czy dla tych którzy nie bywali jeszcze na winnych ścieżkach ·
  • Do których z miejsc związanych z winem chciałby wrócić ·
  • Który z tych winiarzy lub ludzi zajmujących się winem wywarł na nim największe wrażenie ·
  • Co jest takiego fascynującego w Urugwaju ·
  • Jaka jest kuchnia i wina urugwajskie ·
  • Jak łączyć idealne wino i jedzenie i jakie jest jego ulubione połączenie

Książka do kupienia tutaj

Nota wydawcy:

Starannie wydany, bogato ilustrowany zbiór opowieści o ludziach wina, stylach win i winiarskich regionach szczególnie bliskich autorowi. Opisane z kronikarską swadą, naszpikowane anegdotami i osobistymi wspomnieniami stanowią nie tylko świetną lekturę, ale i doskonałe źródło wiedzy o winie. W książce znajdziemy przepisy kulinarne z prywatnych archiwów autora, a także rekomendacje win z jego osobistym komentarzem.

  • Albumowe wydanie w sam raz na prezent
  • Świat wina opisany bez zadęcia
  • Przepisy kulinarne i rekomendacje win do kupienia

Marek Bieńczyk o książce:

„Paweł Gąsiorek zrobił tak wiele dobrego dla wina w Polsce: importując je, prowadząc kursy, tworząc winiarskie pismo, organizując wyjazdy po winnicach. A teraz, na dodatek, napisał książkę. Barwną słowem i obrazem. Gawędziarską, bez wymądrzania się, lecz pełną wiadomości. Namiętną, bo tyle w niej miłości do wina i winiarzy. Ciepłą w tych zimnych czasach. I znowu świetnie Pawłowi wyszło.”

Paweł Gąsiorek

Niestrudzony eksplorator świata wina i mocnych alkoholi, dziennikarz winiarski, wydawca i merchant winny z 25-letnim doświadczeniem w degustowaniu, opisywaniu, ocenianiu, kupowaniu i sprzedawaniu wina. Prezes zarządu Grupy Dom Wina, wydawca i felietonista miesięcznika „Czas Wina”, juror międzynarodowych konkursów winiarskich, a także współwłaściciel hotelu i restauracji Dwór Sieraków pod Krakowem, znanych z bogatej listy win oraz winnego spa. Autor poczytnej książki Dobre klimaty.

Książka “Kierunek Wino” wydana przez Czas Wina do kupienia tutaj

Odcinek do posłuchania również na Spotify

a także w Apple i Google Podcasts, Empik Go, Onet Audio oraz w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów.

WERSJA DO POBRANIA – Odcinek możesz też pobrać także bezpośrednio na swoje urządzenie (w formacie mp3) tutaj.

Polecamy. Bo warto!

Patronat Radia Kulinarnego